Przed wizytą w Ziołowym Moczydle warto upewnić się czy nie mamy przeciwwskazań do korzystania z gorących kąpieli (m.in. choroby serca i układu krwionośnego, cukrzyca, infekcje, choroby skóry, stany zapalne, gorączka, choroby psychiczne, choroby nerek i wątroby, ciąża, niedawno przeprowadzone operacje).

Przed rozpoczęciem korzystania z sauny bądź jacuzzi/czana zaleca się konsultację z lekarzem.

Co ze sobą zabrać?

  • ręcznik (jeśli korzystamy z jacuzzi lub czana wystarczy jeden ręcznik do wytarcia ciała po kąpieli; w przypadku korzystania z sauny warto mieć jeszcze dwa dodatkowe: jeden na którym się siedzi w saunie i jeden do owinięcia ciała w czasie saunowania – do sauny należy wchodzić bez kąpielówek/stroju a ciało można osłonić właśnie ręcznikiem)
  • klapki
  • szlafrok do przechodzenia między budynkiem z szatniami i toaletami a wiatami
  • przekąski i napoje
  • jeśli korzystamy z sauny warto zabrać również czapkę filcowa do saunowania (na miejscu można zakupić taką czapkę jeśli ktoś nie ma lub zapomniał) oraz ulubione olejki eteryczne (zestaw olejków oraz mentol dostępne są również na miejscu)

Jak przygotować się do gorącej kąpieli?

Bezpośrednio przed kąpielą dobrze jest wziąć prysznic (kabiny prysznicowe dostępne są na miejscu w toaletach oraz dodatkowo jest natrysk bezpośrednio przy saunie), zmyć makijaż i zdjąć biżuterię.

Z gorącej kąpieli nie powinno korzystać się pod wpływem alkoholu. Przed wygrzewaniem ciała nie zaleca się obfitych posiłków, ale dobrze jest mocno nawodnić organizm.

Ognisko

Jeśli chcecie ognisko (mamy zarówno kijki do kiełbasek jak i ruszt żeliwny) dajcie nam znać przed lub w trakcie wizyty. Potrzebujemy około pół godziny, żeby je przygotować i rozpalić. Koszt ogniska wg cennika.

Po wizycie

Po zakończeniu gorącej kąpieli czy to w saunie, czy w wannie, dobrze jest ponownie wziąć prysznic. Należy również pić dużo wody, żeby uzupełnić jej niedobory spowodowane wzmożonym poceniem.

Ze względu na to, że sortujemy śmieci, prosimy o pozostawienie opakowań po napojach / jedzeniu na stołach i nie wrzucanie ich do jednego worka – ułatwi nam to sprzątanie :-).

Przed opuszczeniem naszego obiektu warto sprawdzić czy nie pozostawiliśmy rzeczy osobistych w szatni, saunie lub którejś z wiat. Obsługa nie odpowiada za rzeczy pozostawione. Jeśli bezpośrednio po wizycie właściciel nie zgłosi się po odbiór, pozostawione przedmioty są utylizowane.

Jeśli spodobało się Wam w Ziołowym Moczydle, zachęcamy również do pozostawienia krótkiej opinii na naszym profilu w Google: https://g.page/r/CdPWUaouzJpjEBM/review.